Kategorie:

Fakty: turystyka, rekreacja i humor

Avatar
Opublikowane przez Redaktor

Codziennie do każdego z nas trafia ogromna ilość informacji. Jedne uznajemy za informacje zupełnie zbędne, inne za warte odnotowania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też informacje o charakterze rozrywkowym. Często je zapominamy, ale fachowo przygotowane ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej pamięci nawet na stałe. Dlaczego tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawe fakty o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności poznawania świata. Obecnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie robimy zdjęcia. Poznajemy wspaniałe miejsca i nową kulturę. Świat turystyki oferuje nam szeroką gamę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Nieznana kraina wszystkich z nas stoi otworem i na podróże często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa wyprawa nie jest już elitarnym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom jesteśmy w stanie prędko dowiedzieć się najważniejszych informacji. Na temat kontynentu lub terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Barcelona, Liverpool, Paryż, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby szykujące urlop albo krótki podróż po kraju, także szukają szybkich informacji. Ciekawią je treściwe informacje na temat województwa oraz miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Warszawa, Poznań, Kraków czy mniejsze, np. Ełk, Busko-Zdrój czy Zakopane. Szybkie ciekawostki o atrakcjach miejsc które planujemy odwiedzić, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są przy okazji wiarygodne, napisane w komunikatywny i skondensowany sposób.

Jakich informacji poszukujemy, jeśli chodzi o podróżowanie? Przykładowo ciekawostki o groundhoppingu, hostelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, paszportach albo namiotach.

Dowcipy i żarty na poprawę humoru

Nawet największy ponurak, lubi się śmiać. Opowiadanie dowcipów, oglądanie komedii, występów kabaretów, przeglądanie zabawnych obrazków – to świetna rozrywka. Niezależnie od tego ile odbiorca ma lat, czym się interesuje i gdzie mieszka. W przeszłości dowcipy, żarty i dowcipne rysunki trafiały do gazetek z dowcipami (np. słynny obecnie miesięcznik Super Dowcipy) oraz do działów z żartami w czasopismach. Obecnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

W przeszłości lubiliśmy opowiadać dowcipy o milicjantach oraz kawały o politykach. Były dowcipy o babie przychodzącej do medyka i śmieszne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. Jakiś czas temu znane były dowcipy o blondynkach, dowcipy z Chuckiem Norrisem. Śmieliśmy się z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli żartobliwe zagadki trafiły nawet do programów rozrywkowych. Wielokrotnie powielane dowcipy czyli popularne i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najdowcipniejsze anegdoty oraz ciekawostki o znanych VIP-ach – w serwisie o anegdotach. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret w serwisie Karykatury.com. Karykaturzystę tworzącego portrety na żywo, można obecnie zatrudnić na wesele albo spotkanie biznesowe. Bo oglądanie dowcipnych podobizn, żartobliwych portretów również wpływa na dobry humor.

Unikalne fakty sportowe, na temat zwierząt

Czy lubisz śledzić informacje sportowe? Śledzimy codzienne wydarzenia o rekordach i osiągnięciach słynnych sportowców i ulubionych zespołów piłkarskich. Ale istnieją też ciekawostki – uniwersalne, często zaskakujące ciekawostki o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach piłki nożnej albo siatkówki. Fascynujące ciekawostki o sporcie lubi Każdy. Obojętnie, czy chodzi o hokeja, Formułę I, sporty zimowe czy kolarstwo.

Uwielbiamy też śledzić ciekawostki o zwierzętach, choć to głównie domena osób młodych. Fascynują nas ciekawostki ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia codziennie (np. psy. Szukamy także niezwykłych informacji o nieznanych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają krokodyle, co je dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, piranie albo wieloryby.

Panie lubią znajdywać ciekawostki o diecie i pieczeniu. Interesują się skąd wzięły się pączki, krakersy, przyprawy. Szukają informacji o urodzie. Jaka była historia perfum, biustonoszy albo lakierach do paznokci albo okularach.

Mężczyźni lubią ciekawe informacje motoryzacyjne, historyczne, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu lub z Frankensteinem. Poszukują wyjątkowych faktów o rowerach, winach, hazardzie, o horrorach.

Wszystkich chyba interesują niezwykłe ciekawostki o wampirach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O Andrzejkach, Oscarach albo owocach morza. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Warto jednak wiedzieć, gdzie je poszukiwać.