Kategorie:

Kiedy zadzwonić po lawetę?

Avatar
Opublikowane przez Redaktor

Na drogach możemy napotkać na przeróżne sytuacje. Poruszają się po nim różni kierowcy, też wszyscy, którzy w pełni nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Z tego względu ma prawo dochodzić do wielu wypadków samochodowych. Każdy z nas ma obowiązek odpowiednio przygotowywać się do takiego zdarzenia. W razie przypadku będziemy wiedzieli, jak należy postąpić, aby zdołać pozyskać odszkodowanie, jak i inne przywileje.

Wobec tego należy pamiętać o tym, iż w wypadku niegroźnego wypadku, stłuczki nie ma obowiązku wzywania policji. W owym czasie najzwyczajniej w świecie istotne okazuje się wypisanie oświadczenia z miejsca zdarzenia. Musi zostać ono zatwierdzone przez 2 kierowców. Wezwanie policji zachodzi w czasie, kiedy w czasie danego wypadku doszło do wezwania straży pożarnej, pogotowani. Też, kiedy pozostały poszkodowane osoby, czy zostało popełnione przestępstwo.

Też w momencie, gdy kierowca nie ma dokumentów, ubezpieczenia OC. Jeżeli będziemy w takim czasie wzywać policję, to ona będzie mogła ustalić, kto będzie sprawcą zdarzenia oraz przy okazji wezwać Laweta Dąbrowa Górnicza. Kiedy poruszamy się swoim samochodem, czy kogoś, to musimy zadbać o posiadanie trafnych dokumentów. Trzeba przyznać, że na naszych-polskich drogach-dochodzi do bardzo wielu wypadków samochodowych. Tak w następstwie tego również i my jesteśmy w stanie okazać się poszkodowanymi danego wypadku samochodowego. Warto byłoby się właściwie przed taką sytuacją zabezpieczyć. W jaki sposób? Najzwyczajniej w świecie należy posiadać w samochodzie druk o oświadczeniu o zdarzeniu drogowych.

Będziemy mogli w nim dokumentnie przedstawić przyczynę wypadku, przedstawić poszkodowanego, jaki sprawcę. Poza tym w takim dokumencie też zatwierdzamy zakres spowodowanych szkód, dokładne dane osób, które stały się uczestnikami danego wypadku samochodowego. Musimy także zadbać o to, żeby takie oświadczenie pozostała podpisane poprzez uczestników kolizji. To właśnie dzięki temu w prędkim czasie będziemy mogli postarać się o uzyskanie stosownego odszkodowania. Należałoby jest zabezpieczyć się na drodze w taki sposób. A takie oświadczenie możemy wozić w bagażniku, czy w jakiejś teczce, z którego w razie wypadku będziemy mogli skorzystać.