Kategorie:

W jakim miejscu najlepiej zorganizować domową siłownię, jaki sprzęt do niej kupić

Avatar
Opublikowane przez Redaktor

Na siłowni bardzo dobrze się ćwiczy, z całą pewnością potwierdzą to wszyscy ich bywalcy. Ale jeśli ktoś nie może tam regularnie chodzić, na przykład ze względu na to, że ma po prostu daleko, to alternatywną opcją dla niego może być siłownia domowa.

Urządzenie tego typu siłowni wbrew pozorom takie trudne wcale nie będzie, a jeśli się wszystko dobrze zaplanuje, to i wydatki nie będą jakieś przerażające. Kluczowym aspektem przy tworzeniu domowej siłowni jest wybór jakiegoś miejsca.

Ponieważ ćwiczenia są z ciężarami, i to niejednokrotnie dość dużymi, to bezwzględnie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Tego nie można lekceważyć, ponieważ jakieś zaniedbania mogą się zakończyć poważną kontuzją, a w końcu nikt czegoś takiego by nie chciał. Jeśli ktoś będzie miał możliwość, to na urządzenie siłowni może wydzielić oddzielny pokój. Łatwiejsze jest to wówczas, kiedy ktoś mieszka w domu jednorodzinnym, mieszkania w bloku z reguły mają pozajmowane wszystkie pokoje i raczej trudno kogoś wyrzucać.

Ale jeśli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to fragment pomieszczenia bez problemów wystarczy, istotne żeby znalazło się tam trochę powierzchni bez mebli. Można też spróbować zrobić coś w piwnicy lub na strychu, o tych miejscach często się zapomina, a świetnie będą się one nadawały do ćwiczeń. Żeby domowa siłownia mogła spełniać swoje zadania, to trzeba ją jeszcze wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Ławeczka, zestaw poręczy i drążek powieszony na ścianie czy suficie to absolutna konieczność żeby kompleksowo ćwiczyć całe ciało, a do tego oczywiście komplet hantli i sztanga z dużymi obciążeniami.